Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям України. Як у "старі-добрі" радянські часи місцеві чиновники-колаборанти поспішили заявити, що вже почали втілювати "рішення партії" в життя.     

Фестиваль порожніх обіцянок

"Відновлення Донбасу - це частина глобального відновлення історичної справедливості і в цьому головний посил виступу Президента напередодні", - похвалив російського диктатора перший заступник "голови народної ради ДНР" Сергій Прокопенко.

"Виступ президента - це не просто цифри і плани, це проміжні підсумки цивілізаційного вибору Донбасу. Ми є свідками титанічних зрушень у суспільстві та економіці. Щодня в Донецькій Народній Республіці будують і відновлюють школи, лікарні, дитячі садки, храми і культурні центри. Реконструюються дороги і транспортні розв'язки, забезпечуючи логістичний зв'язок між населеними пунктами. Запускаються промислові та сільськогосподарські підприємства, даючи людям роботу і впевненість у завтрашньому дні", - старанно переконував він жителів окупованого регіону в тому, що вони живуть добре, а після виступу Путіна житимуть ще краще.

"У республіці відбувається справжній "російський ренесанс", як ніколи раніше створено умови для розвитку наукового, культурного і духовного життя жителів краю. Прямо зараз формується нове покоління громадян, патріотів і переможців, відданих своїй землі і своїй країні. Це інвестиції в нове майбутнє, у стабільність і процвітання регіону", - з ентузіазмом провінційного гіпнотизера розглагольствував товариш Прокопенко.

"Під час наради з розвитку Донбасу і Новоросії Володимир Путін поставив завдання вивести рівень життя в цих регіонах на середньоросійський рівень... Впевнений, що вдасться навіть перевершити цю планку", - "забув" уточнити пропагандист "руского міра", що, по-перше, Росія у світовому рейтингу благополуччя і рівня життя перебуває далеко не на перших позиціях. А, по-друге, навіть цих, значно середніх показників господар Кремля наказав досягти лише до 2030 року. 

Ватажок "ДНР" був більш конкретний. Так, наприклад, спілкуючись зі студентами російського клону Донецького національного медичного університету, Денис Пушилін пообіцяв їм безкоштовні квартири в іпотечних будинках.

"Медиків "республіки" забезпечать житлом", - з такими заголовками місцеві ЗМІ розповіли про підсумки цієї зустрічі.

Насправді гучні обіцянки аж ніяк не означають, що молоді фахівці, та й лікарі загалом, будуть реально забезпечені житлом. "У Донецько-макіївській агломерації цього року розпочнеться будівництво нового житла. 5% квартирного фонду, згідно з інвестиційними угодами, передаватимемо до маневреного фонду муніципалітетів для розподілу окремим категоріям працівників, включно з медиками", - дослівно заявив Пушилін. 

Однак, по-перше, ці 5% квартир насамперед, про що неодноразово заявляв усе той самий ватажок "ДНР", надаватимуть чиновникам, які приїхали з Росії і яких у керівництві "республіки" стає дедалі більше, силовикам, суддям і "депутатам". Скільки саме квадратних метрів із цього "маневреного фонду" дістанеться медикам, тим паче випускникам медичних навчальних закладів - невідомо.

По-друге, дефіцит лікарів і працівників середньої ланки в "ДНР" становить близько 50%. За словами "мінохоронздоров'я" Дмитра Гарцева, у системі охорони здоров'я "республіки" працюють близько 47 тисяч фахівців, приблизно стільки ж вакансій залишаються вільними.

Іншими словами, надання безоплатного житла з "маневреного фонду" як стимул для залучення кваліфікованих кадрів до лікарень і поліклінік окупованого Донбасу для такої кількості потенційних спеціалістів нереальне.

Крім того, на сьогодні, за винятком Маріуполя, який намагаються показати як рекламу «русского мира» на окупованому Донбасі, особливих успіхів житлове будівництво "ДНР" і "ЛНР" не продемонструвало. Але все буде добре - на допомогу, пишуть місцеві ЗМІ, знову прийшов Путін, який «провів нараду з питань соціально-економічного розвитку ДНР, ЛНР, Запорізької та Херсонської областей, де зажадав активніше нарощувати обсяг житлового будівництва в історичних регіонах».

«Немає сумнівів, що вже в доступному для огляду майбутньому... вдасться домогтися принципових зрушень на цьому напрямі», - через місцевих журналістів заспокоїв бездомних «нових росіян» ще один «депутат народної ради ДНР» Павло Мінаков.

Щоправда, з'ясувалося, що будівельний бум на окупованому Донбасі буде не таким вже й бумом. Так, сепаратистські ЗМІ повідомили, що в «ЛНР» забудовникам збільшили допустимий термін будівництва житла з 20 до 42 місяців. Про це йдеться у відкоригованому «народною радою республіки» «законі» про інвестиційну політику. «Депутати» - колаборанти, посилаючись на міністерство будівництва та житлово-комунального господарства РФ, ухвалили, що «термін реалізації проєктів багатоквартирного житлового будівництва може становити від 16 до 42 місяців залежно від проєктних рішень, логістики та обсягів житла, яке зводиться». За версією "парламентаріїв", допустимий термін будівництва житла у 20 місяців був перешкодою "для реалізації в ЛНР великих проєктів багатоквартирного житлового будівництва". Його збільшення більш ніж у 2 рази нібито усуває цю перешкоду. Таким чином, забудовник тепер, у повній відповідності з народною мудрістю, що "на обіцяне три роки чекають", може будувати обіцяний будинок, включно з 5% для "муніципального маневреного фонду", понад 3,5 року...

А там уже й до 2030 року з його "середнім по Росії рівнем життя" не далеко...

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті